Kryolipolýza

LipoCryo

lipocryo

Aplikace z vesmírného výzkumu

Hledání optimální metody neinvazivního odstranění podkožního tuku prošlo mnoha etapami, kterým bylo společné dodávání většinou tepelné formy energie do tkáně ( laser, radiofrekvence ) a tím vyvolání lipolýzy - procesu odbourávání tukových buněk. Nenovějším přístupem, který je maximálně efektivní, bezpečný, bez vedlejších účinků a tělu přirozený, je tzv. kryolipolýza. Tato metoda tepelnou energii do tkáně nedodává, ale odebírá ji, to znamená, že definovaný objem tkáně podchlazuje. Podle výzkumů zdokumentovaných v roce 1999 v amerických agenturách NASA ( National Aeronautics and Space Administration ) a ASMA ( Aviation, Space and Environment Medicin ) vede podchlazení tkáně, zjednodušeně řečeno, k její lipolýze. Tohoto tělu přirozeného principu využila medicína k vyvinutí kryolipolýzy - medicínské metody nyní již oficiálně certikované americkou FDA. Technologie kryolipolýzy působí pouze na tukové buňky, vyloučeno je tedy poškození kůže, nervů, cév, či vnitřních orgánů.

Kdo je ideální kandidát na LipoCryo™ aplikaci?

Ideální kandidát má lokalizovaný tuk v tukových polštářcích - nejde tedy obecně o obézního jedince. Obvykle se za hranici výhodnosti metody bere nadváha do 10kg. Formování prostřednictvím krystalizace zchlazením vede k předvídatelným výsledkům zmenšení síly tukové tkáně a tudíž i jejího objemu. Vzhledem k tomu, že tukové buňky jsou působením technologie LipoCryo™ z těla odstraněny, je efekt redukce tukové vrstvy trvalý. Klient si pouze musí uchovávat stabilní váhu.


postava postava postava postava

Jak LipoCryo™ aplikace probíhá?

Na kůži je umístěna speciální aplikační koncovka - LipoCryo™ transducér, která kombinuje akci vakuového sání a selektivní kryotechnologie. Aktivací přístroje dojde díky řízené intenzitě vakuového sání k přesnému vtažení záhybu kůže s tukovou tkání do aplikátoru. Následně aktivací kryolipolýzy dojde k řízenému odebírání tepla z tkáně umístěné v aplikátoru. Tukové buňky v podkoží ( adipocyty ), bohaté na saturované mastné kyseliny, jsou zváště citlivé na expozici chladu, což je velmi důležité a klíčové pro tuto metodu. Jinými slovy, sousedící elementy jako jsou krevní žilky, periferní nervy, melanocyty, fibrocyty a nenasycené tukové buňky, jsou mnohem méně citlivé na expozici chladu. Tato charakteristika vede po LipoCryo™ aplikaci k trvalému odstranění adipocytů bez poškození okolních tkání. V průběhu procedury pociťuje klient mírný tlak a zpočátku i lokalizovaný pocit chladu, který ale rychle ustupuje. Aplikace je pohodlná, trvá maximálně hodinu, během které je možné relaxovat, poslouchat hudbu, sledovat televizi nebo třeba pracovat na notebooku...

Zbavit se tuku přesně tam, kde to potřebujete...

LipoCryo™ lze aplikovat na všech částech těla, kde je tukový polštářek, který lze vakuově vtáhnout do jedné ze dvou velikostí aplikátoru. Nejžádanějšími partiemi jsou břicho, boky, vnitřní a vnější stehna, spodní část zad a vnitřní část paží.
.Jaké výsledky a kdy se dostaví? V závislosti na úvodní síle tukové tkáně je průměrný úbytek 3mm až 15mm tukové tkáně, vyjádřeno procentuelně 25% až 45% tukové tkáně.
Přibližně 40% výsledného efektu bude viditelných za 15 dnů, k získání konečného výsledku je třeba vyčkat min. 6 týdnů. Po této době se rozhodujeme o případné další aplikaci v dané oblasti.

Takové výsledky medicína obecně považuje za vynikající, srovnatelné s běžnou liposukcí, avšak s nespornými výhodami: metoda je nechirurgická, neinvazivní, bezbolestná, má nulovou rekonvalescenci - klient se může ihned po proceduře vrátit ke svému běžnému způsobu života. Metoda si neklade požadavky ani na Vaše stravovací návyky, užívání léků nebo cvičení.  

Tabulka pro srovnání výsledků: