Chirurgie

V rámci chirurgické ambulance vám můžeme nabídnou veškeré menší zákroky, které lze provádět v místním umrtvení - tj. odstranění tukových nádorů, ateromů, znamének, cyst, ošetřujeme veškeré menší úrazy, včetně sádrování. Věnujeme se také diagnostice onemocnění konečníku, včetně stanovení diagnózy a navržení léčebného postupu, včetně ligatury hemoroidů.

V rámci chirurgie také nabízíme operace syndromu karpálního tunelu . Syndrom karpálního tunelu je poměrně časté onemocnění.Vzniká většinou jako následek nepřirozeného držení zápěstí u sekretářek,ale také u manuálně těžce pracujících,kde jsou např. pracovníci vystavení vibracím.Projevuje se hlavně bolestmi v noci v oblasti zápěstí,trnutím palce a II.-IV.prstu.často pacienti nezapnou knoflíky,neudrží hrnek apod.Jediným řešením je včasná diagnostika a operace.Operace se provádí ambulantně, v místním umrtvení,kdy dochází k uvolnění tzv.středního nervu (n.medianus).Pak následuje zpravidla fixace-sádrou,elastickým obinadlem,. na cca 10-14 dnů ,stehy se ponechávají asi 10 dnů .Poté následuje rehabilitace.Pokud se s operací otálí dlouho, může být nerv nevratně poškozen a ani dobře provedená operace nemusí přinést úplné vyléčení.Pokud se před operací zjistí příčina potíží od krční páteře ev.kombinace postižení nervu v oblasti krční páteře a na zápěstí,pak se nejdříve doporučuje rehabilitace páteře.

Kožní nádory, výrůstky a znaménka odstraňujeme v některých případech chirurgicky, někdy laserem. Záleží na délce trvání, vzhledu, změnách apod.Výkon se opět provádí v místním umrtvení,kdy ložisko odstraňujeme do hloubky s ponecháním bezpečného lemu,poté ránu zašijeme.Stehu zpravidla ponecháváme asi 10.14 dnů,na obličeji zpravidla týden.Rána je po ošetření po celou dobu zalepena.

Nadstandardní vybavení naší ordinace počítačovým dermatoskopem, který umožňuje vyšetření znamének s možností okamžitého stanovení jejich rizikovosti .Dle výsledku se dohodneme s pacientem na dalším postupu.Přístroj vyfotí, změří a vyhodnotí znaménko a zaznamená do paměti počítače. Pacient se může dostavit s odstupem času na další vyšetření a provedeme nové vyhodnocení a porovnání obou ložisek. Je třeba ale zdůraznit nutnost vyšetření lékařem s stanovení diagnózy lékařem .Přístroj je jen doplňkem vlastního vyšetření.
Vyšetření počítačovým dermatoskopem není hrazeno ze zdravotního pojištění - cena za vyšetření jednoho znaménka se pohybuje od 300,- Kč dle rozsahu vyšetření,maximální částka na velký počet znamének je 2000 Kč.